Mały gest – wielka wartość, czyli karmimy psiaki ze schroniska!

1 kg karmy dla schroniska – dużo czy mało? A 200 kg? Jak ocenić wielkość okazywanej zwierzętom pomocy? I czy w ogóle należy oceniać? My, zamiast się zastanawiać, zrobiliśmy szybką akcję i z Waszą pomocą przekazaliśmy prawie 200 kg dobrej, bezzbożowej karmy dla psów z krakowskiego schroniska!

Chcielibyśmy mieć magiczną moc i sprawić, by wszystkim bezdomnym zwierzętom żyło się lepiej. By każde patrzące zza schroniskowych krat oczy, mogły w końcu wpatrywać się w swojego własnego człowieka. Naprawdę byśmy chcieli. Ale magicznej mocy nie mamy, więc wybraliśmy inną drogę.

plantwear dla zwierzat

Plantwear – pomagamy razem!

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt za każdy produkt zakupiony na www.plantwear.pl przekazywaliśmy 1 kg karmy dla schroniska. Wydawać by się mogło, że 1 kg karmy to niewiele. Ale ziarnko do ziarnka i… oto jest: prawie 200 kg! I nie, nie jest to prawie 200 kg taniej, marketowej karmy – postawiliśmy na jakość.

Karma_dla_schroniska

16 worków po 12 kg każdy – właśnie z takim wyposażeniem pognaliśmy na Rybną 3, gdzie znajduje się krakowskie schronisko dla bezdomnych zwierząt. Nie uważamy, że była to wielka akcja, raczej: mały gest. Ale małe gesty są ważne i potrzebne. Bo gdyby każda firma (choćby tylko w Krakowie) zdecydowała się zrobić to samo…

plantwear schronisko

Dlaczego 1 kg za 1 produkt? Oprócz zegarków mamy 18 wzorów bransoletek (po 59 zł) czy etui na telefon (po 99 -149 zł). To głównie z myślą o tych produktach (i o tym, że ilości sprzedanych bransoletek i etui będą znacznie większe niż zegarków czy okularów) zdecydowaliśmy się na taką formę pomocy. Cieszymy się, że byliście z nami!

Wielka radość dla nas, wielkie podziękowania dla Was i ogromne szczęście dla merdających za kratami ogonów! Jesteście super, a razem możemy więcej! Widzicie tę wdzięczność w psich oczach? Bezcenna.

plantwear schronisko krakow

Pomagać mądrze, czyli nie tylko ilość

200 kg karmy po ok. 15 zł/kg to co innego niż 200 kg karmy po ok 3 zł/kg. I to nie tylko z uwagi na końcową cenę! Dlatego, tak duże znaczenie ma kwestia, jaką karmę przekazujemy dla schroniska. Wydawać by się mogło, że im więcej – tym lepiej. Ale tak naprawdę liczy się nie tylko, ile karmy chcemy ofiarować, ale też jakiej jakości będzie to pożywienie. Dlaczego?

plantwear pomaga

W przypadku psów (podobnie jak u ludzi) skład przyjmowanego pożywienia ma ogromny wpływ na zdrowie oraz kondycję. Odpowiednio zbilansowana karma, o dużej zawartości mięsa w składzie, gwarantuje, że zwierzę nie będzie się borykało z problemami trawiennnymi. Poprawi się również kondycja jego sierści i ogólne samopoczucie.

Zależy nam na tym, by skrzywdzonym przez ludzi czworonogom, często też chorym i zaniedbanym, nie dokładać problemów. Dlatego zdecydowaliśmy się na karmę Simpsons z linii Sensitive (monobiałkową, bezzbożową i wspierającą wrażliwe przewody pokarmowe) ze sklepu u śledzi. 🙂 

schronisko szczęśliwe adopcje

Pomaganie w Plantwear to już tradycja!

Rok temu również pomagaliśmy bezdomnym czworonogom. Wtedy były to zwierzaki ze schroniska w Radzyniu Podlaskim. Przekazaliśmy na ich rzecz nie tylko karmę, ale też solidne drewniane budy. Dzięki temu, choć nic nie jest w stanie zastąpić psu legowiska we własnym domu, zima była choć trochę mniej straszna.

budy

Tegoroczne przekazanie karmy na pewno nie było naszym ostatnim słowem w temacie pomocy zwierzętom. Myślimy już o kolejnej akcji na rzecz potrzebujących czworonogów, ale na szczegóły przyjdzie jeszcze czas… Póki co, przesyłamy Wam uśmiechy i w wolnej chwili, zapraszamy do odwiedzenia nas przy Nadwiślańskiej 11 w Krakowie. 🙂 

plantwear_zespol

 

Odpowiedzi na “Mały gest – wielka wartość, czyli karmimy psiaki ze schroniska!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *