Sadzimy drzewa za Wasze zdjęcia – zobaczcie relację z akcji!

Pamiętacie? Obiecaliśmy, że za każde zdjęcie naszej plecionej bransoletki wrzucone na Instagram z hashtagami #plantwear i #plantweartrees, posadzimy drzewo. Takich zdjęć jest już prawie 500, więc… do łopat, gotowi, start! 🙂 Zobaczcie, jak nam poszło!

Skąd pomysł na akcję? Zależy nam na wspieraniu zrównoważonej gospodarki leśnej. Więcej o tym, jak to robimy, przeczytasz w naszym poprzednim wpisie. Oddajemy Matce Naturze o wiele więcej niż zabieramy. Dlatego co miesiąc sadzimy 50 drzew.

plantwear drzewa

Bransoletkę ze zdjęcia znajdziesz tutaj —> Bransoletka Róża Wiatrów

Bransoletki Plantwear, które sadzą drzewa

Ale… chcemy robić jeszcze więcej, tutaj, u nas, w Polsce! Zdecydowaliśmy więc, że własnymi rękami posadzimy kolejny las (a przynajmniej jego kawałek). Zaprosiliśmy do pomocy Klientów i rozpoczęliśmy akcję #platweartrees. Szczegóły akcji i bransoletki, dzięki którym możesz do niej dołączyć, znajdziesz tutaj → www.plantwear.pl

Plantwear: sadzimy drzewa z profesjonalistami

Na drewnianych zegarkach znamy się jak nikt inny. Ale po odpowiednie przeszkolenie z zakresu sadzenia drzew udaliśmy się do profesjonalistów. 08.11 odwiedziliśmy Nadleśnictwo Niepołomice i na terenach Puszczy Niepołomickiej pomagaliśmy leśnikom sadzić nowy las.

plantwear drzewa

Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie i dużą wyrozumiałość. Wydawać by się mogło, że posadzenie drzewa to prosta sprawa. Przecież wystarczy wykopać dołek, włożyć sadzonkę, przysypać ziemią i już. W praktyce wszystko wygląda inaczej.

plantwear sadzenie drzew

Zegarek ze zdjęcia znajdziesz tutaj —> Zegarek RAW Double Silver

Najpierw ustalamy miejsce sadzenia. Sprawdzamy jaką mamy tam glebę, ponieważ to określa jaki gatunek drzewa posadzimy. W naszym przypadku była to wydma pozostawiona dawno temu przez lodowiec – dlatego sadziliśmy sosnę.

plantwear sadzenie drzew

Później wykopujemy dołek, który musi mieć odpowiednią głębokość, by korzenie sadzonki się nie zawijały. W przeciwnym razie nasze drzewko się nie ukorzeni. Ważna jest też odległość między sadzonkami. Duża ilość posadzonych sadzonek gwarantuje, że w przyszłości znajdzie się wśród nich kilkaset dorodnych drzew. Podobnie dzieje się w naturze, gdzie z nasion wyrastają tysiące siewek, a w dorosłym lesie drzew jest kilkaset.

plantwear drewno-min

Szpadle prezydenckie w rękach amatorów

Zaangażowania i chęci nam nie brakowało, ale samymi chęciami drzew się nie posadzi. Dlatego potrzebny był sprzęt. Panowie Leśnicy postanowili nas rozpieścić i… wypożyczyli nam profesjonalne łopaty, znane wśród wtajemniczonych jako szpadle prezydenckie. W 2013 roku, z okazji Święta Lasu, jednym z nich posadziła drzewo ówczesna głowa naszego państwa.

sadzenie drzew plantwear-min

Szpadle w dłoń i do dzieła! Podzieleni na pary dziarsko ruszyliśmy do swoich rządków. 1, 2, 3, 4… sadzenie drzew szło nam całkiem sprawnie. Nie ma się co dziwić, w końcu uczyliśmy się od najlepszych! Panie Michale, Panie Tomku – jeszcze raz serdeczne podziękowania za Wasze wsparcie. 🙂

Sadzimy drzewa za Wasze zdjęcia - zobaczcie relację z akcji!

Plantwear żadnej pracy się nie boi!

Może nasze dołki wymagały kilku uderzeń łopaty (a nie jak w przypadku gospodarzy – jednego). Może nasze drzewka nie zapełniały rzędów z prędkością światła. Może też nasze sadzonki nieco zboczyły z pożądanej idealnie prostej linii, ale… jesteśmy z siebie naprawdę dumni!

plantwear drzewa

Zegarki i bransoletkę ze zdjęcia znajdziesz tutaj —> www.plantwear.pl

Brudni od stóp do głów, ale naprawdę szczęśliwi – tacy wracaliśmy z akcji sadzenia drzew. Nie tylko zrobiliśmy coś dobrego dla Ziemi, ale też pokazaliśmy, że dotrzymujemy słowa. Każda sadzonka, którą “dołożyliśmy” do Puszczy Niepołomickiej, to tak naprawdę Wasza sadzonka. Akcja 1 zdjęcie = 1 drzewo ma sens i moc!

Czy do akcji można się jeszcze przyłączyć? Oczywiście! Na wiosnę posadzimy drzewa za zdjęcia wrzucone od 08.11 – zapraszamy do dołączenia! Szczegóły tutaj → klik!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *