Drewniane zegarki – nowe modele Plantwear

Drewniane zegarki – nowości w Plantwear

Przyszedł na nie czas! Od dłuższego czasu intensywnie pracowaliśmy nad nowymi modelami zegarków.  Ostatnie miesiące były okresem intensywnego wdrażania do naszej oferty dwóch z nich – serii Flake oraz Royal. Te drewniane zegarki  otrzymały swą nazwę od jednego z naszych fanów, poznajcie je bliżej!

Drewniany zegarek Plantwear o wdzięcznej nazwie Flake stworzyliśmy w dwóch odmianach kolorystycznych – Grey oraz Rose. Koperta każdego z nich powstała z innego gatunku drewna, szary z hebanu, a różowy z klonu. Natomiast tarcze wykonaliśmy z przykuwającego wzrok drewna z naturalnymi łuskami. Ręcznie wykonane czasomierze charakteryzują się ogromną starannością i oryginalnym wzornictwem. Czy zadbaliśmy o każdy szczegół? Oczywiście! Zegarki wyposażyliśmy w mechanizmy kwarcowe Citizen oraz srebrne, luminescencyjne wskazówki wyprodukowane we Francji. Skórzane paski dopasowane są kolorystycznie do konkretnego modelu. Który z nich przypadł Wam do gustu?

 

 

 

Naszą drugą nowością są wyposażone w datownik zegarki o podkreślającej ich wygląd oraz wykonanie nazwie Royal. Przygotowaliśmy je w pięciu podkreślających niebanalny styl odsłonach kolorystycznych – każdą z innego rodzaju drewna. Pośród nich ciekawostkę stanowi jednej z najtrudniejszych do obróbki – czarny dąb, który przebywał na dnie rzeki Wisły przez ponad 300 lat, aby zostać wydobytym i poddanym długiemu oraz skomplikowanemu procesowi suszenia przez pasjonatów zajmujących się wydobyciem czarnego dębu. Drewno to zawiera składniki, które reagują z rudą żelaza w wodzie, przez co nabiera ono czarno-brązowego zabarwienia! Pośród nich znajduje się również jedyny jak dotąd w naszej ofercie czerwony zegarek wykonany z twardego padouku. Pośród serii Royal znalazły się także trzy inne najlepsze gatunki drewna – dąb, jawor falisty oraz klon. Możemy pochwalić się również ich wykończeniem o iście królewskim charakterze. Do produkcji użyliśmy niezawodnych mechanizmów Miyota-Citizen, srebrnych wskazówek produkowanych na zamówienie we Francji, szkła mineralnego oraz czytelnego datownika.

 

Oba modele wykończone zostały naturalnymi woskami i możliwa jest ich personalizacja, która doskonale sprawdza się podczas zamawiania czasomierza na prezent 🙂

Wszystkie produkty projektujemy i tworzymy ręcznie w Radzyniu Podlaskim. Zapraszamy do sprawdzenia ich tutaj: https://plantwear.pl/kategoria/zegarki/.

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *