Czy okulary przeciwsłoneczne są nam potrzebne jesienią?

Okulary przeciwsłoneczne kojarzą się przede wszystkim z upałem i wakacyjnym słońcem. Nikt z nas raczej nie myśli o tym, by założyć je zimą czy jesienią. Wydawałoby się, że poza sezonem letnim są zupełnie zbędne, gdyż nasze oczy nie potrzebują ochrony przed słońcem, którego i tak jest mało w pochmurne dni. Jednak nic bardziej mylnego!

Mimo niższej temperatury jesienią i zimą docierają do nas te same promienie UV, które są szkodliwe dla wzroku. Co więcej, niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że światło słoneczne może razić nasze oczy jeszcze bardziej, odbijając się od śniegu i lodu! Nawet jeśli w danym momencie nie odczuwamy żadnych dolegliwości, brak ochrony może w przyszłości spowodować poważne zmiany i nieść zgubne skutki dla naszego wzroku. Dlatego ważne jest noszenie okularów przeciwsłonecznych także jesienią czy zimą, nie tylko na stoku narciarskim! Nie należy też na nich oszczędzać. Najlepiej wybrać atestowane, posiadające gwarantujący pewną i kompletną ochronę filtr UV 400. Zwróć również uwagę, czy mają polaryzację, która niweluje rozbłyski – przyda się zwłaszcza kierowcom!

7n5a6398

Zabawa modą przez cały rok

Okulary przeciwsłoneczne nie muszą jednak pełnić wyłącznie ochronnej funkcji! To także ważny element wyglądu, który wyraża Twój styl i charakter. Mogą nadać Twojemu wizerunkowi wyrazistości i być ciekawym dodatkiem, dzięki któremu odmienisz swój wygląd. Na rynku wciąż pojawiają się nowe, oryginalne modele różnych domów mody, naśladowane przez sklepy sieciowe. Jednak także kultowe wzory, takie jak kocie oko czy lennonki, od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Znajdziesz je również wśród naszego asortymentu! W tym sezonie nieprzerwanie królują kolorowe, a także okrągłe szkła i tak zwane kocie oczy, Gucci przedstawił natomiast oprawki asymetryczne. Również wśród materiałów, z których powstają oprawki, panuje duża różnorodność. Serca, zwłaszcza męskie, podbijają te wykonane z drewna – pozwalają wyróżnić się i podkreślić swoją indywidualność, a ponadto są lekkie, wytrzymałe i dostępne w wielu różnych fasonach czy kolorach. Dzięki konserwacji woskiem nie musimy też obawiać się wilgoci charakterystycznej dla jesienno-zimowej aury.

okulary5

Noszenie okularów przeciwsłonecznych zimą może wydawać się pretensjonalne czy „celebryckie”, jednak warto pamiętać o ochronie wzroku przez cały rok, nie tylko latem. Możesz bawić się modą i wybrać oryginalne modele czy kolory – ogranicza Cię jedynie wyobraźnia!. Najważniejsze, żeby podobały się Tobie i pasowały do Twojego stylu. Nie pozostaje nic innego, jak ruszyć na zakupy w poszukiwaniu najlepszej pary dla siebie! Może wybierzesz ją spośród naszych kolekcji? Zapraszamy na https://plantwear.pl/kategoria/okulary-premium/ oraz https://plantwear.pl/kategoria/okulary-basic/.

okulary

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *