DREWNO

WENGE

∨ PRZEWIŃ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ∨

Drewno wenge pochodzi z rosnących w Afryce drzew z rodziny Millettia Laurentii. Najbardziej charakterystyczny dla tego gatunku drewna jest jego ciemny, bardzo głęboki odcień brązu.

Ciemnoczekoladowy kolor uznawany za wyróżnik drewna wenge, pojawia się jednak dopiero z czasem. Świeże drewno wenge jest żółto-brązowe, a gdzieniegdzie można zauważyć różowe i purpurowe smugi. Barwa ta jednak zmienia się dość szybko i to właśnie dlatego ciemnobrązowy kolor, kojarzony z drewnem wenge, doczekał się właśnie takiej nazwy.

Na uwagę zasługuje również rysunek drewna. Są to postrzępione słoje, które niektórzy porównują do upierzenia kuropatwy. Patrząc na fragment drewna tego gatunku trudno się z tym porównaniem nie zgodzić, bo faktycznie wydaje się ono adekwatne.

Drewno wenge to jednak nie tylko piękny kolor i ciekawe usłojenie. To również świetne właściwości fizyczne, a więc przede wszystkim niezwykła twardość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu produkty tworzone z drewna wenge latami pozostają niezmienione i mimo upływającego czasu zachwycają swoim niepospolitym wyglądem.

Przedmioty z drewna wenge zyskują uznanie wśród osób, które poszukują naturalnych materiałów, by tworzyć rzeczy o niespotykanej urodzie. Elegancja i dyskretny urok, jaki bez wątpienia mają, zachwyca wszystkich, którzy chcą otaczać się przedmiotami doskonałej jakości o niebanalnym uroku. Z pewnością są to produkty dla wymagających, którzy rozumieją, że to wyjątkowy kawałek natury, wobec którego nie można pozostać obojętnym.

∨ SCROLL DOWN FOR MORE ∨
NASZE PRODUKTY

UNIKALNE I NIEPOWTARZALNE

DWIE SZTUKI NASZYCH PRODUKTÓW NIGDY NIE BĘDĄ WYGLĄDAŁY IDENTYCZNIE – NIE MA DWÓCH TAKICH SAMYCH KAWAŁKÓW DREWNA!

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.
Wybrane produkty wysyłamy w 24h - KLIK