Okulary przeciwsłoneczne męskie i damskie – czy taki podział ma sens?

Czym się kierujesz, wybierając okulary przeciwsłoneczne? Designem, materiałem, z którego są wykonane, kształtem i jakością soczewek, a może… informacją producenta, czy są to okulary przeciwsłoneczne męskie lub damskie?

Wiecie jakie pytanie pada zazwyczaj jako pierwsze, gdy ktoś widzi nasze drewniane okulary? Nie, nie o cenę. Zwykle zaczyna się od magicznego: “A te okulary to damskie czy męskie?”. Zawsze się wtedy zastanawiamy, czy nasze definitywne (i przekorne) stwierdzenie: “damskie!” może sprawić, że mężczyzna po prostu zrezygnuje z danego modelu i wybierze inny. Panowie, więcej pewności, co do własnych wyborów!

okulary drewniane damskie

Okulary ze zdjęcia: drewniane okulary Kolekcja Melar —> Dowiedz się więcej

Czym się różnią okulary przeciwsłoneczne męskie od damskich?

Powiecie: szerokością. Przecież męska twarz jest zazwyczaj szersza niż damska, więc okulary o szerzej rozstawionych zausznikach będą raczej męskie. Ma to sens. Pytanie tylko: ile to jest “zazwyczaj” i kiedy rozstawienie jest już “szersze”.

Powiecie: kształtem. Przecież oprawki w kształcie kociego oka to typowo kobiecy model! Owszem, kobiety kochają te “wyciągnięte” soczewki. Są w końcu oryginalne, przyciągają uwagę i wyróżniają w tłumie. Ale to nie znaczy, że są zarezerwowane wyłącznie dla pań.

drewniane okulary plantwear

Okulary ze zdjęcia: drewniane okulary Kolekcja Como —> Dowiedz się więcej

Powiecie: kolorem. No tak, rzadko widuje się mężczyznę w różowych oprawkach. Panowie wolą zwykle ciemne, uniwersalne i niekrzykliwe odcienie. Ale… “zwykle” i “rzadko” nie znaczy: “nigdy”. Jak stonowane i minimalistyczne to męskie, a jak bogato zdobione – damskie? Też nie zawsze. Naprawdę, wszystko się kręci wokół indywidualnych upodobań.

drewniane okulary męskie

Okulary ze zdjęcia: drewniane okulary Kolekcja Melawi —> Dowiedz się więcej

Drewniane okulary przeciwsłoneczne męskie i damskie

W Plantwear nie powiemy Ci, że te okulary są męskie, a tamte damskie. Wszystkie nasze modele drewnianych okularów mają charakter unisex. Jasne, czasem wskazujemy, że dany model bardziej przypada do gustu kobietom, a inny – mężczyznom. Tak samo robimy w kwestii drewnianych zegarków. Zawsze są to jednak luźne sugestie, a nie zdecydowane wskazanie. Dlaczego? Dlatego, że to Ty najlepiej wiesz, co do Ciebie pasuje!

drewniane okulary plantwear

Okulary ze zdjęcia – zarówno Judyty, jak i Kamila: drewniane okulary Kolekcja Annecy —> Dowiedz się więcej

Drewno jako materiał, z którego wykonujemy okulary, rozwiązuje wiele problemów. Kolorystycznie pasuje każdemu (a wciąż daje wybór: uniwersalny dąb, klasyczny orzech, ciemny barwiony klon czy charakterystyczny mahoń). Dodatkowo, możesz wybrać 1 z 4 kolorów soczewki: szare, brązowe, niebieskie lustro czy pomarańczowe lustro. Koniec końców: wybrane okulary możesz zamówić, przymierzyć we własnym domu i w razie czego – zwrócić aż przez 100 dni. Czy może być łatwiej?

 

Zamiast więc zastanawiać się, czym się różnią okulary przeciwsłoneczne męskie od damskich, zaufaj sobie i wybierz ten model, który naprawdę Ci się podoba. Odgórny i sztywny podział w tej kwestii po prostu nie istnieje. Ciesz się słońcem i… wolnością wyboru!

drewniane okulary plantwear

Wszystkie okulary ze zdjęcia: drewniane okulary Plantwear —> Dowiedz się więcej

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *