DREWNO

MASSARANDUBA

∨ PRZEWIŃ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ∨

Massaranduba (łac. Manilkara spp) to egzotyczne drewno pochodzące z Ameryki Południowej. Urzeka swoją przepiękną barwą i zachwyca trwałością, co czyni z niego niewątpliwego pretendenta do miana najbardziej niezwykłego gatunku drewna.

Zwraca swoją uwagę przede wszystkim niezwykłym kolorem. Drzewa massaranduba mają ciemnoczerwono i czerwono-brązową barwę. Niektóre gatunki są nieco jaśniejsze i wówczas ich drewno jest różowo-brązowe. Ten niesamowity i wyjątkowy kolor z czasem ciemnieje, nadając drewnu szlachetności. Przy bardzo długim użytkowaniu i oddziaływaniu słońca, drewno patynuje się na kolor szary, co jeszcze bardziej podkreśla jego luksusowy charakter.

Warto również wspomnieć o niezwykłej regularności rysunku drewna. Można powiedzieć, że słoje są tak delikatne, że niemal niewidoczne i dekorują, ale bardzo dyskretnie. Dzięki temu, patrząc na drewno massaranduba widzimy przede wszystkim przepiękny i niespotykany kolor, a dopiero potem drobne słoje, których rysunek dopełnia całości.

Massaranduba jest cenione jednak nie tylko za swój elegancki wygląd, ale również za wytrzymałość. Jest ono bardzo twarde, a dzięki temu odporne na zużycie. Nie kruszy się, nie ściera, nie jest podatne na uszkodzenia mechaniczne. To właśnie dlatego zyskało uznanie nie tylko estetów, dla których priorytetem jest elegancki wygląd, ale również znawców drewna, którzy cenią jego właściwości fizyczne. Dzięki temu mogą oni puścić wodze fantazji i wykorzystywać drewno massaranduba do tworzenia produktów, które zaspokoją oczekiwania miłośników piękna, designu i luksusu w naturalnej odsłonie.

∨ SCROLL DOWN FOR MORE ∨
NASZE PRODUKTY

UNIKALNE I NIEPOWTARZALNE

DWIE SZTUKI NASZYCH PRODUKTÓW NIGDY NIE BĘDĄ WYGLĄDAŁY IDENTYCZNIE – NIE MA DWÓCH TAKICH SAMYCH KAWAŁKÓW DREWNA!

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami