Bransoletki ze sznurka, które sadzą drzewa – zobaczcie jak rośnie posadzony przez Was las!

W kwietniu prowadziliśmy już drugą edycję sadzenia drzew z Plantwear! Nasza rola nie kończy się jednak na posadzeniu kilkunastu sadzonek i zapomnieniu o nich. W czerwcu byliśmy z wizytą w Puszczy Niepołomickiej i pod czujnym okiem nieocenionego Pana Michała z Nadleśnictwa Niepołomice, sprawdziliśmy, jak mają się posadzone przez Was drzewa! Zobaczcie sami, jak rosną i ile drzew posadziły Wasze bransoletki ze sznurka!

W końcu zielone: buki, które sadziliśmy wspólnie!

Podczas wiosennej edycji posadziliśmy wspólnie ponad 1000 buków! To pierwsza akcja prowadzona przez Plantwear, w której udział mogliście wziąć także Wy! W licznym, wesołym gronie wybraliśmy się więc do Puszczy Niepołomickiej i z entuzjazmem zabraliśmy się do pracy. Zastanawiacie się, jak wyglądają dzisiaj posadzone przez Was buki? Sprawdźcie sami!

bransoletki plecione

Chcesz posadzić z nami drzewo? Szczegóły poznasz tutaj —> Klik

W końcu zrobiło się zielono! Buki rosną pięknie i dzielnie, ale… natura ma to do siebie, że lubi być nieprzewidywalna. Może się okazać, że miejsce, w którym posadziliśmy sadzonki, będzie wymagało poprawek. Co to znaczy?

bransoletki plecione

Uprawy leśne ocenia się w piątym roku od posadzenia. Dopiero po takim czasie leśnicy są w stanie stwierdzić czy uprawa jest rokująca. Mogą co prawda zauważyć problemy i odpowiednio na nie reagować, ale dopiero w momencie, gdy drzewa osiągną pewną wysokość, możliwe jest podjęcie kroków, dzięki którym uprawa zostanie zabezpieczona. Dotyczy to przede wszystkim zwierząt z gatunku jeleniowatych, które szukają pożywienia i wybierają rośliny, które są dla nich po prostu dostępne.

Plantwear wśród sosen

Sosny sadziliśmy podczas pierwszej edycji. Blisko 500 sadzonek znalazło wtedy swój dom w Puszczy Niepołomickiej, a my wiedzieliśmy, że to nie koniec! Iglaki posadziliśmy na terenie ogrodzonym, dlatego nie musimy się martwić o ingerencję zwierząt, ale…

bransoletki plecione

Problemem mogą okazać się także niekorzystne warunki pogodowe. Intensywne opady deszczu skutkują zalaniem terenu, co prowadzi do obumarcia roślin. Z kolei długotrwały brak deszczu sprawia, że wilgotność ściółki spada i rośnie ryzyko pożaru. Na niektóre czynniki wpływu nie mamy, ale w Plantwear nigdy się nie poddajemy i już myślimy o kolejnej edycji wspólnego sadzenia drzew! Jak dołączyć się do akcji? To proste!

Bransoletki ze sznurka, które sadzą drzewa!

Każde zdjęcie bransoletki plecionej w Social Media z hashtagami #plantwear i #plantweartrees to jedno posadzone drzewo. Za nami dwie edycje i ponad 1500 posadzonych drzew! Kto i kiedy może dołączyć się do akcji?

bransoletki plecione

Każdy z Was może posadzić z nami drzewo! Wystarczy umieścić zdjęcie swojej bransoletki ze sznurka w mediach społecznościowych, podpisać je odpowiednimi hashtagami i… gotowe! My zajmiemy się resztą. 😉 Zdjęcia możecie dodawać cały czas!

Bransoletki drewniane są dostępne w aż 17 wzorach, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy coś dla miłośników symboli i dla tych, którzy kochają motywy zwierzęce. Idealne bransoletki męskie? Mamy to! Wybierz bransoletkę plecioną – wilk i dołącz do #WatahyPlantwear! Coś dla podróżników, zakochanych i wszystkich tych, którzy po prostu kochają oryginalne dodatki. Poznajcie bransoletki ze sznurka woskowanego, które sadzą drzewa! Gotowi, żeby posadzić razem wielki las? 😉

Znajdź bransoletkę dla siebie! Są tutaj —> Poznaj wszystkie

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *