Zegarki w dobie telefonów – 3 dowody na to, że wciąż warto je nosić

“Po co nam zegarki skoro mamy komórki” – zwykli mówić młodzi. W końcu telefon zastępuje coraz więcej urządzeń, pamięta o ważnych datach, budzi co rano i mierzy każdy krok. Ale można być nawet agentem Jej Królewskiej Mości, mieć dostęp do najnowocześniejszych technologii, a i tak nosić zegarek. Zapytaj Jamesa Bonda!

Nie powiemy Ci, że bez zegarka się nie da. Da się. Ale z zegarkiem jest po prostu lepiej. I łatwiej. I bardziej oryginalnie! Nie ma się co zastanawiać nad wyborem: zegarek czy telefon? Ale warto zastanowić się nad tym, czy oprócz telefonu warto też mieć zegarek.

Zegarki nie służą dziś tylko do odmierzania czasu. Jasne, każdy, kto nosi zegarek sprawdza na nim godzinę. Mało odkrywcze, nie? Ale warto odkryć dodatkowe wartości, jakie niesie ze sobą ciekawy czasomierz na nadgarstku.

zegarki drewniane select

1. Zegarki na straży oryginalności

Rozejrzyj się wokół siebie. Jakich ludzi widzisz? Ilu z nich zapamiętasz? Zmorą naszych czasów jest powtarzalność. Schematyczność, która sprawia, że gubi się człowiek – jednostka. Gubią się kolory.

Jeśli więc czujesz, że nie chcesz być człowiekiem bez wyrazu – wyraź siebie zegarkiem. Oryginalny, interesujący czasomierz na ręku naprawdę przyciąga wzrok. Wyróżnia z tłumu. Przełamuje schematy. Wiemy o tym doskonale, w końcu na oryginalnych zegarkach znamy się jak nikt inny.

1. Zegarek Select Chronograph       2. Zegarek Raw Palisander       3. Zegarek Raw Double Silver Dąb       4. Zegarek Flake Rose Klon

2. Kompletnie, czyli od A do Z

Masz czasem wrażenie, że Twojej stylizacji czegoś brakuje? Że niby wszystko gra, ale powinna być jeszcze jakaś kropka nad “i”? W takich sytuacjach pomóc może odpowiednio dobrany zegarek. Delikatny dla podkreślenia subtelności czy wyrazisty dla zestawu z przysłowiowym pazurem? Nikt nie wybierze lepiej niż Ty.

Zegarek może być też zdecydowanym akcentem, który wyraźnie przełamie ton stylizacji. Dlatego warto czasem do klasycznego ubioru założyć intensywny, kontrastowy czasomierz. Sprawdź!

drewniane zegarki plantwear

3. Podkreślaj osobowość i styl

Często o charakterze stylizacji decydują dodatki. Zapewne pamiętasz o torebce czy kolczykach, ale czy nie zapominasz o zegarku? A to przecież on pomoże Ci podkreślić osobowość i styl. Akcentuj swój charakter z pomysłem!

Oryginalny zegarek na rękę wiele mówi o osobie, która go nosi. Wybierzesz drewniany czy metalowy, z bransoletą czy na pasku, jasny i delikatny, a może kolorowy i wyrazisty? To ma znaczenie.

 

Tyle o oryginalności. O rozterkach stylizacyjnych, możliwości wyróżnienia się i podkreślenia własnego “ja”. Wcale Ci na tym nie zależy? Lubisz, gdy jest zwyczajnie, łatwo, na luzie? W takim wypadku… też postaw na zegarek – będzie Ci po prostu wygodniej odpowiadać na pytanie “Która godzina?”.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *